• Tüm Kategoriler
  • President Presigum Light Fast Setting - A Silikon 2.Ölçü

   Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
   Presigum Putty : Tüm ölçü teknikleri için tavsiye edilen esnek nihai yoğunluk ile ilk ölçü için vinil polisiloksan: iki aşamalı teknik (çift ölçü*) veya tek aşamalı (eşzamanlı) teknik.

   Presigum  Tray Material: Yüksek viskoziteli vinil polisiloksan. Presigum akışkanları (light body, extra light body veya regular body) ile birlikte kullanılarak ölçü kaplarının doldurulması için tek aşamalı (eşzamanlı) teknik için uygundur.

   Presigum  Monophase: Orta viskoziteli hidrofilik vinil polisiloksan. Kullanımı, monofaz teknik uygulamasında hazırlama akışkanı ve bireysel ölçü kabının doldurulması için tek viskoziteli materyal olarak tavsiye edilir. Ayrıca, tek aşamalı (eşzamanlı) teknikte Presigum (light body, extra light body veya regular body) akışkanlar ile birlikte kullanımı tavsiye edilir.

   Presigum Regular Body: Orta viskoziteli hidrofilik vinil polisiloksan. Presigum Putty veya Tray Material ile birlikte tek aşamalı (eşzamanlı) teknik uygulamasında veya bireysel ölçü kabı ile monofaz materyal olarak kullanımı tavsiye edilir.

   Presigum  Light Body: Alçak viskoziteli hidrofilik vinil polisiloksan. Presigum Putty veya Tray Material ile birlikte iki aşamalı teknik (çift ölçü*) veya tek aşamalı (eşzamanlı) teknik uygulamasında kullanımı tavsiye edilir.

   Presigum  Super Light Body: Çok alçak viskoziteli hidrofilik vinil polisiloksan. Presigum Putty veya Tray Material ile birlikte iki aşamalı teknik (çift ölçü*) veya tek aşamalı (eşzamanlı) teknik uygulamasında kullanımı tavsiye edilir.

   *Bu ürün iki aşamalı teknik (çift ölçü) uygulamasında kullanıldığında, daha sonraki aşamada parça kalitesini iyileştirmek için ölçünün birinci sertleşme aşamasında putty üzerine polietilenden bir ara tabakasının yerleştirilmesi tavsiye edilir.

   ÖLÇÜ KABI: HAZIRLAMA VE YAPIŞKANLAR
   Rijit ve deforme olmama özelliğine sahip olmaları şartı ile standart ve/veya bireysel tüm ölçü kaplarının kullanımı tavsiye edilir. Materyalin ölçü kabına doğru adezyonu, özellikle ağızdan çıkarma esnasında hataları önlemek için çok önemlidir. Kuvvetli bir yapışma garanti etmek için, kullanılan ölçü kabı tipine ve materyaline uygun bir yapışkan seçilmelidir.

   ÖNEMLİ: bireysel kalıp yuvalarının söz konusu olması halinde, kullanılan reçinenin foto veya oto-polimerizasyon tipinden olduğunun diş doktoruna sorulması elzemdir. Doğru bir kullanım için beher yapıştırıcı ürünün kullanma kılavuzuna bakınız.

   Presigum PUTTY KARIŞTIRMA
   - Sadece ilişkin dozajlayıcı kaşıklardan faydalanarak kavanozlardan iki komponenti alınız.
   - Çizgi oluşmayacak şekilde aynı renk bir kütle elde edene kadar Putty Soft Base ve Katalizatörü eşit miktarlarda karıştırınız, (yaklaşık 30 san.)

   UYARILAR:
   - Doğru yapışma süreleri elde etmek için oranlara uyulmalıdır; daha yüksek miktarda katalizatör katılması sertleşme sürelerini hızlandırmaz.
   - Kullanımdan hemen sonra kavanozları kapatınız. Tıpaları ve dozajlayıcı kaşıkları birbirleriyle karıştırmayınız.
   - Polivinilsiloksanların sertleşmesi, lateks eldivenler ile temas halinde önlenebilir. Lateks eldivenler ile direkt veya dolaylı temastan kaçınınız. Her türlü kirlilik izini
   yok etmek amacı ile ellerinizi ihtimam ile yıkamanız veya vinil eldiven kullanmanız tavsiye edilir.
   - Polivinilsiloksanlar kimyevi açıdan dirençlidirler, bu neden ile gömlek ve elbiselerinizi lekelemekten kaçınınız.

   TÜP VERSIYONLU Presigum SIVILARI (Yalnızca Presigum Light Normal ve Presigum Regular için)

   KARıŞTıRMA:
   Komponentleri karıştırma bloğu üzerine eşit uzunluklarda yayınız. Tabloda belirtilen sürelere göre homojen bir renk elde edecek şekilde spatula ile dikkatlice karıştırınız. Tıpaları birbirleriyle karıştırmamaya dikkat göstererek tüpleri kullandıktan sonra iyice kapatınız.   

   UYARILAR: Vinil polisilaksana karşı duyarlı kişilerde tahrişe veya diğer alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

   KALIBIN YIKANMASI VE DEZENFEKSİYONU
   Musluk suyu altında bol su ile iyice durulandıktan sonra ölçü derhal dezenfekte edilebilir. 

   MODELLERIN DÖKÜLMESİ
   Beklemek gerekmez,dökme işlemi kalıbın dezenfekte edilmesinden hemen sonra ve kalıbın ortam ısısında muhafaza edilmesi şartı ile maksimum iki hafta içinde yapılabilir. Presigum piyasada mevcut tüm en iyi alçılar ve poliüretanlı reçineler ile uyum sağlar.

   DISPENSER’İN TEMİZLİĞİ
   Tabanca temizlenebilir, dezenfekte edilebilir veya sıvı solüsyona batırılarak veya buharlı otoklavda sterilize edilebilir. 

   STOKLAMA
   Presigum’lu kalıplar ortam ısısında muhafaza edilmelidirler. Presigum kalıp malzemeleri, düzgün şekilde 5° ve 27°C/41°-80°F arasında muhafaza edilir iseler üretim tarihinden itibaren 36 aylık bir süre boyunca garanti edilirler.

   GALVANİZASYON
   Presigum ile işlenilmiş ölçüler bakır veya gümüş ile galvanize edilebilirler.

   ÖNEMLİ GÖRÜŞLER: Ürünlerimizin kullanımına ilişkin olarak sözlü, yazılı veya görsel yollardan yapılan danışımlar, günümüzde-ki tıbbi ortamın ve bizim “know-how”ımızın temellerine dayanmaktadır. Bunları, üçüncü kişilerin olası hak ve iddiaları söz konusu olduğunda, bağlayıcı olmayan bilgiler olarak düşünmek gerekir. Profesyonel kullanıcı, ürünün yapılacak uygulamaya uygunluğunu şahsen kontrol etmekle yükümlüdür. Ürünün profesyonel kullanıcı tarafından kullanılmasını ve uygulanmasını Firma’nın kontrol etmesi mümkün olmadığından, bu işlemler profesyonel kullanıcının sorumluluğundadır. Olası bir hasar durumunda sorumluluk, Firma tarafından sağlanarak profesyonel kullanıcı tarafından kullanılan malzemenin değeri ile sınırlıdır.    

   Ambalaj Şekli:
   2x 50ml + 10 adet karıştırma ucu + 5 adet sarı uç)
   Diğer Özellikler
   Stok KoduPRD.01.PGUML01
   MarkaPresident
   Stok DurumuVar

       Hakkımızda          Banka Hesaplarımız          İletişim Bilgilerimiz          K.V.K Politikası          Satış Sözleşmesi          Yeni Üyelik          Üye Girişi          

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.