• Tüm Kategoriler
  • Kalsin Alveogel - Çekim Sonrası Kuru Soket Patı

   Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
   BBileşimi:
   Butamben 25.70 g.
   Iodoform 15.80 g.
   Öjenol 13.70 g.
   Terapik endikasyonları:
   Kuru diş yuvalarının tedavisi. Daha önceden kuru diş yuvasına sahip hastaların zor ve travmatik diş çekimi işlemlerinde diş çekimi sonrası kaplama.
   Posoloji ve alım şekli:
   Alım şekli: Lokal. Bir çift sterilize cımbız kullanarak, diş yuvasının tabanını yeterince kapatacak yeterli miktarda alvogyl’i (yaklaşık 0.20 g) uygulayın.
   Özel kullanım uyarı ve önlemleri:
   Açıldıktan sonra iki yıl içrisinde kullanılmayan içerik atılmalıdır. Kapağı kullanıldıktan sonra daima kapatılmalı ve kavanoz serin ve kuru yerde saklanmalıdır..
   Farmodinamik özellikleri:
   Alvogyl kuru soketlerin (diş yuvalarının) lokal tedavisinde kullanılan antiseptik ve analjezik macundur. Butampen bileşimi macun sokete yerleştirildikten birkaç saat sonra bile etkisini sürdüren anestetik faaliyet sağlamaktadır. Iodoform içeriği etkili bir anti-mikrobiyal faaliyete sahiptir. Öjenol bileşimi ile sağlanan aneljezik faaliyet alveolar dokuları üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip olup bunların normal tedavisine yardımcı olur. Soket içerisine yerleştirildiğinde, alvogyl lifli yapısından dolayı kolaylıkla diş çukurlarına tutunur. Hastanın dil hareketi yardımı ile kademeli olarak hastanın ya da doktorun müdahalesi olmaksızın kendi kendisine iyileşecektir. Alvogyl uygulaması son derece kolaydır ve iyileşme sürecinin doktor tarafından izlenmesi dışında özel başka hiçbir bakım gerektirmez.
   Katkı malzemesi listesi:
   Zeytin yağı, nane yağı, sodyum loril sülfat, kalsiyum karbonat, saf su.

   Ürün İçeriği: 12 gr'lık kavanoz
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu385.2413.001
   MarkaKalsin
   Stok DurumuVar

       Hakkımızda          Banka Hesaplarımız          İletişim Bilgilerimiz          K.V.K Politikası          Satış Sözleşmesi          Yeni Üyelik          Üye Girişi          

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.