• Tüm Kategoriler
  • Gc Tooth Mousse - Tropikal Koruyucu Diş Bakım Kremi

   Ürünün fiyat bilgisini görebilmek için üye girişi yapınız. Eğer üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.
    Tooth Mousse - Diş Çürüklere & Hassasiyete Koruma Sistemi, sütten elde edilmiş doğal proteinden yapılan Recaldent (CPP-ACP)iiçermektedir. Recaldent (CPP-ACP) iki şekilde etki eder; Kalsiyum ve Fosfat kaynağı olarak işlev görür ve aynı zamanda diş yüzeyine etkili minerallerin dağıtılması çözücü bir yapı sağlar.
    
   TOOTH MOUSSE NELERE YARDIMCI OLUR

   Eğer diş hassasiyeti çekiyorsanız.
   Diş Beyazlatma işleminin hemen ardından
   Diş temizliğinden ve cilalama işleminden sonra
   Eğer ağız kuruluğu çekiyorsanız ki bu ilaçların yan etkilerinden dolayı olabilir.
   Dış ortamda çalışmaktan veya spor yaparken oluşan yüksek su kaybından etkileniyorsanız.
   Ortodontik tedavi için tel veya braket kullanıyorsanız veya tel ve braketleriniz yeni çıkmış ise
   Hamileyseniz ve ağız ortamındaki asit seviyesi normalden daha yüksek ise
   Bebeğinizin yeni dişleri çıkıyorsa ve çürüklere karşı koruma gerektiriyorsa
   Diş Beyazlatması Sonrası Kullanım: Diş beyazlatma uygulamaları sonucunda estetik olarak iyi sonuçlar elde edilse de, diş dokusunda dentin tübüllerinin açılmasına ve dehidratasyona sıkça rastlanmaktadır. Bu açık tubüller, dentinal sıvının hareket etmesine ve odontoblastların uyarılması ile klinik olarak hassasiyet duyulmasına yol açabilir. Tooth Mousse, bu açık tubüllerin üzerine kalsiyum ve fosfat iyonlarını bağlayarak hızlı bir şekilde hassasiyeti azaltmaktadır. Tooth Mousse, diş beyazlatma, diş taşı temizliği, kök yüzeyi temizliği ve küretaj gibi işlemler sonrasında ağız içi mineral dengeyi yeniden sağlamak ve oluşacak dentin hassasiyetini azaltmak amacıyla kullanılabilir. Ofis tipi beyazlatma uygulamasından hemen sonra hastanın dişleri üzerine Tooth Mousse uygulanarak 3 dk. beklenilir ve hastaya ağzını çalkalamaması söylenir. (Tooth Mousse un yutulması zararlı değildir) Hastaya 30 dk hiçbir şey yememesi ve içmemesi söylenerek evde kullanılmak üzere Tooth Mousse verilir. Evde dişlerin Fluorlu bir diş macunu ile fırçalanmasını takiben, 15 gün boyunca günde 2 kere Tooth Mousse?u kullanılır ve dişler üzerinde daha parlak ve canlı bir görünüm sağlanır.
   Çocuklarda Kullanım: Çocuklarda Erken Dönem Çocukluk Çağı çürükleri veya başlangıç mine çürükleri tedavisinde; topikal Fluor uygulamaları, fissür örtücü gibi profesyonel diş hekimliği uygulamalarına ek olarak evde kullanılmak üzere Tooth Mousse önerilebilir. Günde 2 kere (500 ppm) Fluorlu diş macunu ile dişlerin fırçalanması ve geceleri yatmadan önce dişler üzerine Tooth Mousse sürülmesi başlangıç çürüklerinin durdurulmasına hatta bu çürük oluşumlarının geriye döndürülmesini sağlamaktadır.
   Yeni Süren Dişlerde Kullanım: Dişler ağız ortamında ilk görüldükleri zaman, mine saturasyonu tam olmadığı için asit ataklarına karşı yeterince dirençli değildirler. Tükrükte yüksek miktarda kalsiyum ve fosfat bulunması hem dişin saturasyonunu arttırır hem de oluşabilecek mineral kaybının yerine koyulmasını sağlar. Yaşlarından dolayı küçük çocuklarda diş fırçalama gibi ağız bakımının sağlanması oldukça zordur. Bu dönemde inek sütünden elde edilen Tooth Mousse, süt dişlerinin korunmasında ideal bir yöntemdir. Tooth Mousse, özellikle 2 yaş altı çocuklarda (Fluor ihtiva etmediği için) kullanımı tavsiye edilen güvenilir bir ajandır. Günde 2 kere dişler üzerine temiz bir parmak ile uygulanması diş çürüklerinin önlenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca tadlandırma amacıyla Tooth Mousse içersine katılan çeşitli aromalar çocukların bu ürünü severek kullanmalarını sağlamaktadır.
   Hamilelerde Kullanım: Hamilelik döneminde, hormonal değişikliklerden dolayı tükrüğün tamponlama kapasitesi azalmaktadır. Bu duruma ek olarak mide bulantısı ve reflu sorunu ağızda pHnın düşmesine ve asidik ortam oluşmasına sebep olmaktadır. Tüm bu faktörler hamilelikte diş çürüğü oluşma riskini arttırmaktadır. Düzenli Tooth Mousse kullanımı tükrüğün tamponlama kapasitesini arttırarak ve dişleri hem erozyon, hem de çürük oluşumundan koruyacaktır. Bu özelliklere ek olarak; Tooth Mousse, Str. Mutans?ın çoğalmasını ve bakteri plağına yapışmasını önlediği için doğumdan sonra yenidoğan bebeğe ağız yolu ile bakteri transferini de azaltmış olacaktır. Fluorlu diş macunu ile günde 2 kere dişlerin fırçalanması ve ardından günde 1 kere veya 2 kere Tooth Mousse sürülmesi hamile hastalarda önerilebilir.
   Kök Yüzeyi Açıklıklarının Tedavisinde: Çeşitli sebeplerden dolayı dişeti çekilmesine bağlı kök yüzeylerinin açıkta kalması, kök yüzey çürükleri oluşması açısından riskli alanlardır. Düzenli Tooth Mousse kullanımı sayesinde açıkta kalan kök yüzeyi üzerine Kalsiyum ve Fosfat iyonlarının çökelmesi sağlanır, bu sayede tükrüğün tamponlama kapasitesi artar. Gece yatmadan önce dişlerin Fluorlu bir diş macunu ile fırçalanmasını takiben, Tooth Mousse un parmakla açık kök yüzeyine sürülmesi dentin hassasiyetini ve kök çürükleri oluşumunu önlemektedir
   Erozyon Tedavisinde Kullanımı: Erozyon genellikle ağız ortamının çeşitli sebeplerden dolayı asidik olmasına bağlı görülen dişler üzerindeki aşınmalardır. Bu durum ya beslenmeye bağlı (asitli içecekler) yada reflu gibi sorunlardan dolayı görülebilir. Bu hastalarda tükrüğün tamponlama kapasitesi azalmış ve dişler üzerinde Kalsiyum ve Fosfat kaybına bağlı aşınmalar başlamıştır. Hastalarda diş fırçalamaya ek olarak, 4 haftalık Tooth Mousse kullanımı ve günlük beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ile tükrüğün tamponlama kapasitesi arttırılabilir.
   Özel İlgi Gereken Kişilerde: Yaygın beyaz çürük lezyonları, kronik rahatsızlığı olan hastalar veya kemoterapi uygulanmış hastalarda gözlemlenebilir. Kemoterapiye bağlı ağızda görülebilen oral ülserasyonlar, hastanın dişlerini fırçalamasını önleyebilir. Ayrıca kullanılan bazı ilaçlar da bu kişilerde diş çürüğü oluşma ihtimalini arttırabilmektedir. Günde 2-3 kere Fluorlu diş macunu kullanımı, klorhexidin gargarası kullanımı ve günde 2 kere Tooth Mousse uygulanması kemoterapi tedavisi sırasında hem diş çürüğü oluşumunu önlemekte hem de oral ülserasyonların ağrısını azaltmaktadır. Engelli bireylerde, çeşitli fiziksel ve zihinsel sorunlardan dolayı ağız hijyeni ideal olarak sağlanması çok zordur. Ayrıca serebral palsi gibi tükrüğün ağız kenarından sürekli aktığı durumlarda, tükrüğün tamponlama kapasitesi azalmakta ve çürük açısından riskli bir ortam oluşmaktadır. Engelli kişilerde diş fırçalamasından sonra dişler üzerine parmakla Tooth Mousse uygulanması diş çürüklerinden korunmada çok etkili bir yöntemdir.
   Ortodonti Hastalarında Kullanım: Sabit ve hareketli ortodontik apereyler bakteri plağı retansiyonu için ideal alanlardır. Genellikle ortodontik tedavi bitiminde braketlerin ağızdan uzaklaştırılmasıyla braketlerin altında ve çevresinde beyaz renkli çürük lezyonları görülebilir. Ortodontik tedavi esnasında hastalara genel ağız bakımına (diş fırçalama, gargara vs) ek olarak Tooth Mousse kullanımının önerilmesi; tükrüğün tamponlama kapasitesini arttırarak çürük oluşumunu önler. Ortodontik tedavi bitiminde (ortodontik debanding), dişler üzerinde braketlerin yapıştırılmasında kullanılan kompozit artıkları kalabilir. Bu artıklar minenin yansımasını olumsuz yönde etkileyerek dişlerin daha mat gözükmesine sebep olmaktadırlar. Dişler üzerine 10-15 sn asit uygulaması yapılarak bu artıklar daha net bir şekilde görülebilir. Diş yüzeyine polisaj yapıldıktan sonra tekrar 10-15 sn asit uygulanır ve artık kalıp kalmadığı kontrol edilir. Eğer dişler üzerinde kompozit artıkları kalmamışsa, tüm yüzeye Tooth Mousse uygulanarak dişlerde daha parlak bir görünüm sağlanır. Hastaya ev kullanımı için Tooth Mousse verilerek 3 hafta boyunca günde 1 kere gece yatmadan önce kullanılması önerilir.
   Xerostomia: Çeşitli kronik rahatsızlıklar neticesinde tükürük akışının yetersiz olduğu vakalarda hastanın ağız içi mineral dengesinin yeniden sağlaması amacıyla Tooth Mousse kullanılabilir. Günlük diş fırçalamaya ek olarak; günde 2 kere Tooth Mousse kullanımı, haftada bir kere klorhexidin gel uygulaması ve Fluor verniği uygulamaları hastada tükrüğün tamponlama kapasitesini arttırarak, ağız kuruluğuna bağlı komplikasyonların azalmasını sağlamaktadır.

   NASIL KULLANILIR

   Parmak yardımıyla nohut büyüklüğünde bir miktar tüpten alınarak diş yüzeyine yumuşak dokuya sürülür. İki dakika içinde diş tarafından emilir. Ağız kesinlikle çalkalanmamalı ve yıkanmamalıdır. 30 Dakika bir şey yenilip içilmemelidir.Gün içinde ortalama 2 defa kullanılmamalıdır.Özellikle gece yatmadan önce uygulanması tavsiye edilir. Eğer ortodontik tedavi sürecindeyseniz Tooth Mousseu tel ve braketlerin etrafına uygulayınız.

   Paketleme: 40 gr

   Aroma çilek,vanilya,tutti frutti,kavun
   Diğer Özellikler
   Stok KoduMH.1570
   MarkaGc
   Stok DurumuVar

       Hakkımızda          Banka Hesaplarımız          İletişim Bilgilerimiz          K.V.K Politikası          Satış Sözleşmesi          Yeni Üyelik          Üye Girişi          

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.