• Tüm Kategoriler
  • Doğsan Cerrahi Sütur Pegesorb USP 8/0 - Emilebilir Cerrahi İplik G9672

   Ambalajlama: 12 Adet Her biri ayrı paketlenmiş steril iplik

   TANIM: PEGESORB steril, emilebilir, örgülü ve kaplanmış cerrahi ameliyat ipliğidir. Ameliyat ipliği poliglikolik asitten imal edilir. Poliglikolik asitin formülü (-O-CH2-CO-O-CH2-CO-)n'dır. Sütürün örgülü yapısı kaplanmıştır. Kaplanmış sütür poli(glikolid(%30)-ko-L-laktid(%70)) ve kalsiyum siterat karışımından hazırlanır.

   Poliglikolik asitten mamul sütürler yaşayan bir organizmaya yerleştirildiğinde o organizma tarafından emilir ve aşırı doku tahrişine sebep olmaz. Polimerli ve kalsiyum siteratlı karışım antijen ve pirojen değildir ve emilim sırasında sadece hafif doku reaksiyonu ortaya çıkar.

   PEGESORB minimum doku reaksiyonu ile mükemmel kullanım kolaylığına ve düğüm özelliklerine sahiptir. Sütürler dokuda görüşü sağlamak için mor renk (D&C Violet No.2 (C.l. # 60725)) ile boyanmıştır. Ayrıca, boyanmamış tipleri de mevcuttur.

   PEGESORB Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi' nde (USP) emilebilir sentetik sütürler için tanımlanmış gerekliliklerin tümünü karşılar.

   KULLANIM AMACI: PEGESORB genel olarak yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanmasında ve göz (oftalmik) cerrahisinde kullanılır. Kardiyovasküler ve nörolojik dokularda kullanılmaz.

   Sadece tek kullanımlıktır.

   KLİNİK PERFORMANS ÖZELLİKLERİ: PEGESORB minimum doku reaksiyonu ve lifli bağlantı dokularının içten büyümesine sebep olur. PEGESORB sütürlerde mukavemet kaybı ve emilim aşamalı hidrolizle ve vücut içinde mukavemet azalması ile olur.

   Emilim prosesi kopma mukavemetinin azalması ile başlar ve kütle kaybı ile devam eder. Farelerde emilim testlerinde ve in vitro hidroliz çalışmalarında PEGESORB implante edildikten 2 hafta sonra orijinal kopma mukavemetinin yaklaşık %70'ini muhafaza eder. 3.haftada, USP 5/0 ve daha kalın ipliklerde orijinal kopma mukavemetinin yaklaşık %50'si, diğer çaplarda ise %40'ı kalır. PEGESORB sütürün tamamen emilimi 60 ile 90 gün arasında tamamlanır.

   KLİNİK FAYDA: PEGESORB sütürler, genel olarak emilebilen sütür gereken yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanmasında güvenlidir. PEGESORB amaçlandığı gibi kullanıldığında mümkün olan en mimimal düzeyde, dokuda minimum inflamasyon reaksiyonuna neden olur..    
   Diğer Özellikler
   Stok KoduDĞSN.NET
   MarkaDoğsan
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememiyor.Lütfen 0362 431 70 73 Nolu Telefondan Bilgi Alınız.
    
   HAKKIMIZDA ÜYELİK İŞLEMLERİ SIKÇA SORULAN SORULAR   SOSYAL MEDYADA BİZ
   Anasayfa Yeni Üyelik Garanti - İade Şartları  

   Facebook Sayfamızdan Takip Edin Twitter Sayfamızdan Takip Edin Google Sayfamızdan Takip Edin İnstagram Sayfamızdan Takip Edin

   Hakkımızda Üye Girişi Bilgilendirme Merkezi  

   Bize Ulaşın

   İletişim Bilgilerimiz Üyelik Bilgileriniz Öneri ve Şikayetler  

   Tel: 0362 431 70 73

   Banka Hesaplarımız Adres Bilgileriniz    

   Tel: 0362 431 79 73

   Müşteri Hizmetleri Şifre Değiştirme    
   Fax: 0362 431 79 73
   Bizden Haberler      
   info@dilekdismedikal.com.tr
   ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Cavex  Ems   3m Espe   Gci   Kawo Dental   Kuraray   Lascod   Leaddent   Meta Biomed   Dentsply Maillefer  Zhermack   Sswhite   Vdw   Vertex Dental   Voco   imicryl    Ruthinium Group    Heraeus Kulzer
   ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Sitemizdeki Görseller ve Yazılar izinsiz Kopyalanamaz © Copyright 2015
   Dilekdismedikal.com.tr 

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.